Implanty

Leczenie implantologiczne to obecnie najbardziej zaawansowana medycznie i jednocześnie najskuteczniejsza forma przywracania zdrowego uśmiechu.

Funkcją implantu jest zastąpienie korzenia zęba. Można powiedzieć, że to swego rodzaju sztuczny korzeń. W praktyce jest to wysoce zaawansowany technicznie element, wykonany z całkowicie biozgodnego tytanu. Dzięki temu staje się on wręcz integralną częścią szczęki. Implanty można stosować zarówno w celu uzupełnienia pojedynczego zęba, jak i kilku ubytków.

Przewiń w dół

Dlaczego implanty są najlepszym z dostępnych rozwiązań?

Podejmując decyzję o zabiegu implantologicznym należy pamiętać, iż w medycynie każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. O wskazaniach lub ewentualnych przeciwwskazaniach za każdym razem powinien poinformować Państwa lekarz. W sytuacji gdy nie ma przeciwskazań do wszczepienia implantu warto rozważyć akurat to rozwiązanie z co najmniej kilku powodów:
 • Mają one wszystkie funkcjonalności i są odczuwane jak naturalne zęby
 • W przeciwieństwie do niektórych prac protetycznych nie wymagają żadnego rodzaju klejów lub preparatów do utrzymania się we właściwym miejscu
 • W przypadku implantów nie mamy problemów dyskomfortu jaki zdarza się w przypadku źle dopasowanych protez
 • Nie ma konieczności uszkadzania zębów sąsiednich w celu założenia mostu

Jak wygląda leczenie 
implantologiczne?

Każdorazowo, w zależności od skomplikowania przypadku, przygotowywany jest indywidualny plan leczenia. Można jednak wyróżnić kilka faz, które powinny wystąpić w procesie leczenia implantologicznego.
 1. Konsultacja implantologiczna mająca na celu zakwalifikowanie danego przypadku do leczenia implantologicznego. Do prawidłowego postawienia diagnozy wykonujemy zdjęcie tomograficzne 3D, na bazie którego zabieg wszczepienia implantu jest szczegółowo zaplanowany
 2. Wizyta właściwa na której dokonywany jest zabieg wszczepienia implantu. Odbywa się on w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny.
 3. Kolejny etap to wizyty kontrolne. W zależności od danego przypadku potrzebne są 2-3 takie wizyty w terminie do dwóch tygodni po zabiegu.
 4. Kolejny etap to odsłonięcie implantu i założenie śrub gojących. Dzieje się to w terminie od 3 (żuchwa) do 6 miesięcy (szczeka górna) od zabiegu wszczepienia implantu
 5. Następny etap to wyciski transferowe potrzebne do odbudowy protetycznej korony. Pobierane są w momencie zagojenia się dziąsła. Najczęściej jest to okres około 14 dni.
 6. Ostatni etap to cementowanie korony na implancie. Odbywa się to oczywiście po wcześniejszym zaakceptowaniu przez pacjenta kształtu i koloru danej korony.
Istnieje również możliwość wszczepienia implantu i odbudowy protetycznej na jednej wizycie. Nie zależy to jednak wyłącznie od finansów czy chęci Pacjenta, ale od uwarunkowań medycznych. Decyzję o tym czy dany przypadek nadaje się do zastosowania tej metody leczenia każdorazowo podejmuje lekarz.

Jaki implant 
wybrać?

Są różne rodzaje implantów, które różnią się między sobą ceną i jakością. W Krainie Zdrowego Uśmiechu uznaliśmy, że w tak istotnym temacie jak implantologia nie ma miejsca na kompromisy jakościowe, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z najbardziej utytułowanym producentem z najwyższej półki jakościowej - z swajcarską firmą Nobel Biocare. Jest to obecnie bezdyskusyjny lider światowej klasy w segmencie premium, czego potwierdzeniem jest dożywotnia gwarancja na produkowane implanty. Jeśli nie szukają Państwo półśrodków i zdecydowani są na najwyższą jakość, to w naszej opinii jest to najlepszy wybór na rynku.

Potrzebujesz więcej informacji?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zostaw nam swój numer a za chwilę oddzwonimy


Wyślij

Korzyści dla Pacjenta

Oto kilka powodów dla których warto rozważyć wybór Krainy Zdrowego Uśmiechu jako swojej placówki implantologicznej. • Jako jedyni w  Olsztynie oferujemy implanty z najwyższej półki jakościowej szwajcarskiej firmy Nobel Biocare z dożywotnią gwarancją
 • Najlepsza relacja ceny do jakości
 • Lekarz implantolog z dyplomem najbardziej prestiżowego kursu implantologicznego w Polsce; ze znakomitymi referencjami
 • Pracujemy w oparciu o najnowszy sprzęt niezbędny do prawidłowego przebiegu procesu implantacji ( m.in. własna pracownia tomografii komputerowej 3D)
 • Elastyczne formy finansowania i kredytowania zabiegu
 • Indywidualny opiekun klienta w trakcie całego procesu leczenia

Poznaj swojego lekarza

W placówkach Kraina Zdrowego Uśmiechu osobą odpowiedzialną za zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii jest doktor Krzysztof Szarniak. Lekarz z powołania cieszący się bardzo pozytywnymi opiniami pacjentów

» Zobacz profil na znanylekarz.pl

Jest on absolwentem prestiżowego programu edukacyjnego z zakresu implantologii stomatologicznej Practiculum Implantologii; pod kierownictwem Lidera Umiejętności Implantologicznych dr n.med. Violetty Szycik. Posiada Certyfikat Umiejętności Implantologicznych European Dental Implant Institute Vivadental akredytowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej. Jest również członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej oraz European Association of Dental Implantology OSIS-EDI.

Finansowanie

Współpracujemy z Medical Finance Group, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować Państwu możliwość ratalnej spłaty kosztów zabiegu na korzystnych warunkach finansowych, bez żadnych dodatkowych czy ukrytych kosztów. Szczegóły oferty na stronie www.mediraty.pl.

Całkowity koszt leczenia obejmuje:

Etap przygotowawczy - 350 zł
 • Pierwsza konsultacja pod kątem kwalifikacji do zabiegu implantacji
 • Wykonanie zdjęcia panoramicznego i/lub Tomograficznego w formacie 3D
 • Przygotowanie planu leczenia

Uwaga: w przypadku podjęcia leczenia, koszt ten traktowany jest jako zaliczka na poczet bezpośredniego kosztu implantacji i NIE ZWIĘKSZA całkowitego kosztu leczenia.

Etap implantologiczny - 2500 – 3000 zł
 • Dokonanie zabiegu implantacji implantu najbardziej utytułowanej światowej marki implantologicznej Nobel Biocare Z DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĄ
 • 2 wizyty kontrolne po zabiegu
 • Całość kosztów etapu przygotowawczego
 • Niezbędne zdjęcia kontrolne RTG
Koszt odbudowy protetycznej 2500 zł zawiera
 • Odsłonięcie implantu i nałożenie śrub gojących
 • Wyciski protetyczne
 • Założenie korony porcelanowej na implancie
 • Jedna wizyta kontrolna po zakończeniu całości prac

Prezentowane ceny są cenami orientacyjnymi. Finalny koszt jest uzależniony od ustalonego planu leczenia omówionego z lekarzem w trakcie wizyty. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie i w zależności od zakresu całości prac oferujemy specjalne rabaty i bonusy.

Zamknij

 

Zamknij

Zamknij

Uprzejmie informujemy,
że z dniem 01.stycznia 2018 roku placówki Krainy Zdrowego Uśmiechu zostały oficjalnym partnerem medycznym firmy Enel-med.

Osoby posiadające abonamenty oraz ubezpieczenia medyczne zakupione w Enel-med, mogą teraz realizować przysługujące im świadczenia, z zakresu opieki stomatologicznej, w naszych placówkach.

Szczegółowych informacji udzielają nasi specjaliści z Biura Obsługi Pacjenta pod numerami telefonów 500 640 770 oraz 609 77 99 77.