Implanty

Leczenie implantologiczne to obecnie najbardziej zaawansowana medycznie i jednocześnie najskuteczniejsza forma przywracania zdrowego uśmiechu.

Funkcją implantu jest zastąpienie korzenia zęba. Można powiedzieć, że to swego rodzaju sztuczny korzeń. W praktyce jest to wysoce zaawansowany technicznie element, wykonany z całkowicie biozgodnego tytanu. Dzięki temu staje się on wręcz integralną częścią szczęki. Implanty można stosować zarówno w celu uzupełnienia pojedynczego zęba, jak i kilku ubytków.

Przewiń w dół

Dlaczego implanty są najlepszym z dostępnych rozwiązań?

Podejmując decyzję o zabiegu implantologicznym należy pamiętać, iż w medycynie każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. O wskazaniach lub ewentualnych przeciwwskazaniach za każdym razem powinien poinformować Państwa lekarz. W sytuacji gdy nie ma przeciwskazań do wszczepienia implantu warto rozważyć akurat to rozwiązanie z co najmniej kilku powodów:
  • Mają one wszystkie funkcjonalności i są odczuwane jak naturalne zęby
  • W przeciwieństwie do niektórych prac protetycznych nie wymagają żadnego rodzaju klejów lub preparatów do utrzymania się we właściwym miejscu
  • W przypadku implantów nie mamy problemów dyskomfortu jaki zdarza się w przypadku źle dopasowanych protez
  • Nie ma konieczności uszkadzania zębów sąsiednich w celu założenia mostu

Jak wygląda leczenie 
implantologiczne?

Każdorazowo, w zależności od skomplikowania przypadku, przygotowywany jest indywidualny plan leczenia. Można jednak wyróżnić kilka faz, które powinny wystąpić w procesie leczenia implantologicznego.
  1. Konsultacja implantologiczna mająca na celu zakwalifikowanie danego przypadku do leczenia implantologicznego. Do prawidłowego postawienia diagnozy wykonujemy zdjęcie tomograficzne 3D, na bazie którego zabieg wszczepienia implantu jest szczegółowo zaplanowany
  2. Wizyta właściwa na której dokonywany jest zabieg wszczepienia implantu. Odbywa się on w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny.
  3. Kolejny etap to wizyty kontrolne. W zależności od danego przypadku potrzebne są 2-3 takie wizyty w terminie do dwóch tygodni po zabiegu.
  4. Kolejny etap to odsłonięcie implantu i założenie śrub gojących. Dzieje się to w terminie od 3 (żuchwa) do 6 miesięcy (szczeka górna) od zabiegu wszczepienia implantu
  5. Następny etap to wyciski transferowe potrzebne do odbudowy protetycznej korony. Pobierane są w momencie zagojenia się dziąsła. Najczęściej jest to okres około 14 dni.
  6. Ostatni etap to cementowanie korony na implancie. Odbywa się to oczywiście po wcześniejszym zaakceptowaniu przez pacjenta kształtu i koloru danej korony.
Istnieje również możliwość wszczepienia implantu i odbudowy protetycznej na jednej wizycie. Nie zależy to jednak wyłącznie od finansów czy chęci Pacjenta, ale od uwarunkowań medycznych. Decyzję o tym czy dany przypadek nadaje się do zastosowania tej metody leczenia każdorazowo podejmuje lekarz.

Jaki implant 
wybrać?

Są różne rodzaje implantów, które różnią się między sobą ceną i jakością. W Krainie Zdrowego Uśmiechu uznaliśmy, że w tak istotnym temacie jak implantologia nie ma miejsca na kompromisy jakościowe, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z najbardziej utytułowanym producentem z najwyższej półki jakościowej - z swajcarską firmą Nobel Biocare. Jest to obecnie bezdyskusyjny lider światowej klasy w segmencie premium, czego potwierdzeniem jest dożywotnia gwarancja na produkowane implanty. Jeśli nie szukają Państwo półśrodków i zdecydowani są na najwyższą jakość, to w naszej opinii jest to najlepszy wybór na rynku.

Potrzebujesz więcej informacji?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zostaw nam swój numer a za chwilę oddzwonimy


Wyślij
Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa; Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych, produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]; Podstawy prawne przetwarzania: nasz uzasadniony interes, Twoja zgoda; Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzania, danych osobowych, prawo dostępu do danych osobowych, inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania: www.medicover.pl/klauzula-informacyjna

Zamknij

 

Zamknij

Zamknij